Спільнодія з проєктом "Активні парки"
Заняття інформаційно-практичне "Захист слабких - справа сильних" в рамках національного тижня безбар'єрності провели психолог Клесівського ліцею Цимбаліст Катерина та координатор проєкту Примак Олексій.
Тиждень безбар'єрності - це заклик до дії. Він нагадує, що безбар'єрність стосується кожного і має починатись з поваги, розуміння та спільної відповідальності. Лише разом, крок за кроком, ми зможемо збудувати нове суспільство - відкрите до кожного.
До спільнодії долучились начальник відділу освіти Захарчук Оксана Ігорівна та начальник відділу культури, молоді та спорту Шмідт Ольга Василівна.
Учасниками заходу були учні Клесівського ліцею інклюзивного навчання та вчителі асистенти , 2-Б клас з класним керівником Жигадло Оксаною Петрівною, 6-В клас Трищук Оксана Володимирівни.
Заняття було покликане розкрити тему психологічної та фізичної безбар'єрності.
-Діти радо долучались до активностей та разом з гостями проявляли емоції у грі.
-Вправа з ілюстраціями "Безбар'єрність це -" розширила уявлення дітей про бар'єри з якими ми можем стикнутись і які вже подолали.
-Колективною грою вдалось скласти 3 основних вислови, які потрібно пам'ятати при спілкуванні з людьми різних можливостей.
-Обговорювали важливість підтримки і свідоме подолання психологічних бар'єрів. Зрозуміли, що маємо спільне прагнення створити комфортне середовище з вільним доступом до можливостей різних соціальних груп. Будь-то мама з дитячим візочком, людина старшого віку, людина з інвалідністю, ментальним чи фізичними порушеннями повинна почуватись безпечно і комфортно без бар'єрів.
Вправи з психологом показали, що відчуття емпатії, підтримки та небайдужості доступні кожній людині не залежно від її можливостей.
Доступність у підтримці фізичного здоров'я продемонстрував Олексій Примак за допомогою інклюзивних вправ. Координатор має індивідуальний підхід до кожного та враховує особливості кожної людини. Фізичні вправи на свіжому повітрі корисно впливають на роботу мозку, також знижують рівень тривожності та переробляють гормон стресу кортизол. Учасники провели час у невимушеній дружній атмосфері, яка сприяє підтримці ментального здоров'я.
Метою спілкування було висвітлити важливість інклюзивності в спілкуванні та рівне ставлення до кожного - це саме ті принципи, які долають бар'єри в нашій свідомості.